Tábornok

Három érme az amerikai lovaknak az olimpián

Az amerikai lovas csapat hazaérkezett a Sydney-i olimpiától 2000-ben, három érmével - arany és két bronz. Ezek közül az érmek közül kettőt a Háromnapos versenyen nyerték meg. David O'Connor egyéni arany jelölte az olimpiai rekordot kitüntető díjat és adott valamit az amerikaiaknak, hogy megünnepeljék.

O'Conner volt az Egyesült Államok vezető versenyzője az érmekhez, ám számos versenyző - nevezetesen az új-zélandi Blyth Tait és Mark Todd, valamint az ausztráliai Andrew Hoy - kemény versenyben állt. O'Connor feleségével, Karennel, valamint csapattársakkal, Nina Fout-nal és Linden Wiesman-nal együtt áttörték a Dressage-csapat bronzérmét, annak ellenére, hogy Wiesman a sífutón kiesett két esés után.

Az amerikai díjlovagló csapat összegyűjtötte a bronzérmet, miután a verseny végéig a második helyen állt. Egy igazi körömmaróban az amerikai Christine Traurig az utolsó teszt során Etienne-t lovagolt, hogy kiemelkedjen a dánnal.

Az Egyesült Államok a vártnál jobb teljesítménnyel büszkélkedhet a Dressage-ban, figyelembe véve a legtöbb csapat ló tapasztalatát. Sue Blinks és Flim Flam fordultak az egyéni versenyek legjobb teljesítményéhez, így nyolcadik maradt, miután a szeptember 29-én végzett freestyle stílusban hatodik lett.

Az összes érmet számlálva, Hollandia és Németország egyenként négy érmet nyert a legjobb kitüntetésekre - Hollandia két aranyat és két ezüstöt nyert, míg Németország két aranyat, egy ezüstöt és egy bronzot nyert. Az Egyesült Államok a harmadik volt a háromával.

Az Egyesült Államok aranyat gyűjt az egyéni háromnapos versenyen

A Custom Made pilóta O'Connor aranyérmet nyert az egyéni Háromnapos versenyen, Hoy és Todd kedvencei közül, akik ezüstöt és bronzot szereztek. Ez volt a második díj O'Connor számára, aki szeptember 19-én bronzérmet kapott a Giltedge tetején a Háromnapos csapatversenyen.

Szeptember 22-én az amerikaiak együttesen lélegzetüket tartották, amikor a Show Jumping kör során O'Connor jellegzetesen elvesztette koncentrációját a pályán, és körülnézett a következő ugrásra. A pár lerúgott egy sínt, amikor átléptek a célvonalon a 90 másodperces optimális idő alatt. De csak öt ugrásbüntetéssel elkapták a fődíjat.

Robert Costello és Julie Black amerikai amerikaiak szintén figyelemre méltó előadásokkal fordultak elő: Costello a hatodik lett a Chevaliernél, a fekete pedig a kilencedik lett a Hyde Park Cornernél.

Az ausztrálok három napos csapat aranyát vesznek

Szeptember 19-én az ausztrál háromnapos lovascsapat viselt haza az olimpiai versenyen. Ez volt Ausztrália harmadik egymást követő csapata aranyérme és döntő győzelem volt azután, hogy az ausztráliak megrontották a vezetést a Díjlovaglás napján, és soha nem tekintették vissza. Nagy-Britannia elnyerte az ezüst érmet, és az Egyesült Államok a bronzmal indult.

O'Connor és Giltedge az USA Háromnapos csapatát a bronzérmeshez vezette, miután a harmadik helyezett Új-Zéland csapat sérüléseket szenvedett a Show Jumping kezdete előtt, és a csapat megkarcolódott.

Nina Fout a 3 Magic Bean-on és O'Connor az 1996-os Atlanta játékok ezüstérme-tartóján óvatosan, tiszta fordulóban lovagolt. Annak ellenére, hogy Karen O'Connor leeresztett két sínt a Panache hercegre, az Egyesült Államok jóval meghaladta a negyedik helyezett Németországot.

O'Connor és Giltedge kivételével az Egyesült Államok egyik csapatában sem volt veterán olimpiai ló és lovas kombináció.

Idomítás

Az egyéni díjlovaglási versenyen az olimpiai aranyért folytatott harc két mindenkori lovagló lova közül a legfontosabb - Németország gigolo és holland hegymászója, Bonfire. A két év közötti rivalizálás után Bonfire mindkét ló végső versenyében előkészítette Gigolo-t.

A holland Anky Van Grunsven a verseny utolsó fordulóját, a freestyle-t, 1,14 ponttal elindította a németországi Isabell Werth előtt, így kezdte meg a helyét. De ő és Bonfire ennél sokkal többet tettek. Új jelentést kaptak a „lóháton tánc” kifejezésre a Díjlovaglás versenyen, amelyet hasonlítanak a „balett lóháton” -hoz.

Úgy tűnt, hogy Bonfire tudta, hogy ez volt az ő függönyhívása, a föld felett fekszik a piacon, és kecses, elegáns mozdulatokkal átjutott Neil Diamond „Song Sung Blue” című dalához. Gigolo a napi legnagyobb nehézségi fokozatú mozgásokkal kibővített kantert hajtott végre a pirouette-ekhez, majd a szakaszon két szakasz átengedett a piaffe fél-pirouette-hez.

Ez volt az első bajnokságverseny, ahol Bonfire felülmúlta Gigolót a két ló közel 10 éves rivalizálásában. A bronzérmet a német Ulla Salzgeber és Rusty igényelte, annak ellenére, hogy zenei CD-jével egy szerencsétlen probléma miatt meg kellett állítani és újraindítani a tesztjét. Sue Blinks a legjobb amerikai pontszámot fordította a Flim Flam-ral, ezzel a napot a hatodik helyen fejezte be, és a nyolcadik helyre zárta a Flim Flam valaha végzett legfolyékonyabb tesztjét. Villog az öröm könnyeit, amikor befejezte.

Csapattársak, Christine Traurig és Etienne a versenyt összességében a 11. helyen végezték el egy kedves, de kevésbé energikus teszttel. Traurig elismerte, hogy Etienne nem volt a játék csúcsán, ám elégedett olimpiai teljesítményével.

Az amerikai díjlovagló csapat szeptember 27-én a bronzcsapatért indult, Dánia utolsó pillanatban fenyegetve. A várakozások szerint a németek negyedik egymást követő alkalommal vettek aranyat, a hollandok pedig ezüstöt.

Mutasd az ugrást

A német show jumping csapata szeptember 28-án kapott második egymást követő aranyérmét, egy hibás vezetéssel az ezüstérmes svájci csapat felett. Brazília vette a bronzérmet a Franciaországgal folytatott áttérés után.

Az egyes aranyok esélyei közül egyik sem a német Ludger Beerbaum, sem a brazil Rodrigo Pessoa nem jutott el az érme dobogóra. Az egyéni aranyat Jeroen Dubbeldam és Hollandia Sjiem nyerte. Az ezüst érmet Albert Voorn holland csapattársak és Lando kapta meg; a Szaúd-Arábia Khaled Al Eid bronzát Khashm al Aannal.
A műszaki és kihívást jelentő show jumping tanfolyamok túl soknak bizonyultak az amerikaiak számára, és nem voltak képesek a tubákra. Laura Kraut a Liberty tetején az első fordulót 12 hibával zárta le, és a 19. helyre hozta őket. De később visszavonultak a versenyből. Lauren Hough és az ő Mount Clasiko mindkét fordulóban lovagoltak, az első fordulóban nyolc, a másodikban pedig 12 hibát találtak fel. A 15. helyre kötöttek.

Margie Goldstein-Engle, aki Perint lovagolt, az első fordulóban csak egy sínyt engedte le, a másodikban kettőt dobott le, és a tizedik helyen végzett.

A csapatversenyen az Egyesült Államok negyedik helyet szerepelt Brazíliával az első ugrás után, de a második mérkőzésen Brazília, Franciaország és Hollandia legyőzte. Miután ő szeptember 25-én esett, Nona Garson's Rhythmical nem nyerte el magabiztosságát, és ez volt a csepp pontszám. Engle és Perin közölték az egyetlen tiszta fordulót az Egyesült Államok számára, így a csapat a hatodik lett.